Rosselchoznadzor zakazuje importu pomidorów i papryki z dwóch regionów Białorusi

Autor: www.fruitnews.ru 22 września 2020 15:02

Rosselchoznadzor zakazuje importu pomidorów i papryki z dwóch regionów Białorusi Rosyjski Rosselchoznadzor 18 września 2020 r. wprowadził zakaz importu pomidorów i papryki z Białorusi/ fot.shutterstock.com

Rosselchoznadzor 18 września 2020 r. wprowadził w życie zakaz importu pomidorów i papryki z obwodów grodzieńskiego i homelskiego na Białorusi. Decyzja nastąpiła po wykryciu wirusa mozaiki pepino w partii warzyw, które dotarły do ​​Rosji.

- Aby zapobiec wprowadzeniu i rozprzestrzenianiu się tego wirusa na terytorium Rosji, Rosselchoznadzor od 18 września wprowadził zakaz importu pomidorów i papryki eksportowanych lub produkowanych w regionach Homel i Grodno na Białorusi do czasu rozwiązania sytuacji i przebadania produktów pod kątem wirusa.

Od 27 lipca 2020 roku Rosselchoznadzor zażądał, aby przesyłki pomidorów i papryki przeznaczone na rynek rosyjski były wolne wirusa mozaiki pepino.

- Straty ekonomiczne w wyniku zarażenia roślin tym wirusem wiążą się ze spadkiem jakości handlowej owoców pomidora: zmniejszeniem wielkości owoców, ich nierównomiernym dojrzewaniem, rozwojem marmurkowatości i plamistości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI