×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rosselchoznadzor wprowadza zakaz importu gruszek z obwodu grodzieńskiego Białorusi

Autor: www.sadyogrody.pl/ fsvps.gov.ru 24 października 2020 16:15

Rosselchoznadzor wprowadza zakaz importu gruszek z obwodu grodzieńskiego Białorusi Rosja wprowadza zakaz importu gruszek z obwodu grodzieńskiego Białorusi/ fot. pixabay

Od 21 października 2020 roku Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego zabrania dostaw świeżych gruszek eksportowanych i (lub) produkowanych w obwodzie grodzieńskim Białorusi na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Zakaz będzie obowiązywał do czasu negocjacji ze stroną białoruską i wyjaśnienia przyczyn częstych prób importu gruszek do Rosji pochodzących z krajów, w stosunku do których stosowane są specjalne środki gospodarcze Rządu Federacji Rosyjskiej.

16 października 2020 r. Rossielchoznadzor dla obwodów briańskiego, smoleńskiego i kaługi przeprowadził kontrolę fitosanitarną partii gruszek odmiany Konferencja o łącznej objętości 19 ton w magazynie Alpha-Trans Terminal LLC (obwód smoleński). Produkty zostały sprowadzone do Rosji z Białorusi wraz ze świadectwem fitosanitarnym wydanym przez uprawnione służby Białorusi.

Podczas oględzin ładunku stwierdzono, że na każdej skrzyni znajdują się ślady usunięcia oznaczenia. Na trzech pudełkach znaleziono etykiety, które wskazują, że krajem pochodzenia gruszek jest Polska.

Strona rosyjska podaje, że białoruskie przedsiębiorstwa nie są technicznie zdolne do wyprodukowania takiej ilości produktów, które trafiają do Rosji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI