Rośnie zapotrzebowanie na owoce ekologiczne w Niemczech

Autor: www.ami-informiert.de/www.sadyogrody.pl 30 stycznia 2021 13:02

Rośnie zapotrzebowanie na owoce ekologiczne w Niemczech Popyt na owoce organiczne w Niemczech rośnie od lat./ fot. shutterstock.com

Rynek owoców ekologicznych w Niemczech kwitnie. Popyt również wzrósł w 2020 roku. W asortymencie owoców sprzedaż samych jabłek w sprzedaży detalicznej wzrosła o 24% w porównaniu z rokiem 2019. Skorzysta na tym przede wszystkim niemiecka produkcja, ale rośnie również wielkość importu - informuje Agrarmarkt Informations-Gesellschaft mbH (AMI).

Jak czytamy na stronie niemieckiej Agencji Informacji Rynku Rolnego AMI, popyt na owoce organiczne w Niemczech rośnie od lat. Tylko od 2019 do 2020 roku wolumen sprzedaży za pośrednictwem niemieckich detalistów wzrósł o 15%.

Pomimo rosnącej produkcji krajowej poziom samowystarczalności w Niemczech pozostaje niski. Większość produktów ekologicznych dostępnych w Niemczech pochodzi z importu. Szczególnie ważne są banany i owoce cytrusowe, winogrona stołowe, owoce pestkowe i melony. Ale owoce egzotyczne, takie jak awokado i mango, również wykazują silny wzrost.

Poza sezonem niemieckim coraz większą rolę odgrywają miękkie owoce z innych krajów europejskich. Nawet w przypadku jabłek, rynek niemiecki jest uzależniony od importu.

Wystaw ogłoszenie kupna/sprzedaży owoców na www.gieldarolna.pl!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI