Rośnie sprzedaż papryki z Almerii na rynki europejskie

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 29 października 2020 14:52

Rośnie sprzedaż papryki z Almerii na rynki europejskie Niemcy kupowali głównie papryki, pomidory i ogórki z Almerii/ fot. pixabay

W okresie od stycznia do lipca 2020 roku Niemcy stały się głównym europejskim odbiorcą eksportu produktów rolno-spożywczych z Almerii, przed Francją, Wielką Brytanią, Włochami i Holandią - informuje serwis Freshplaza.

Niemcy kupowali od handlarzy z Almerii głównie paprykę, pomidory i ogórki. W sumie niemiecki import wyniósł 594 000 ton o wartości 628 mln euro.

Produkty, które Francuzi importowali najczęściej w tym okresie to cukinia, papryka i pomidory (wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku blisko 20%). Całkowita wartość zakupów rolno-spożywczych we Francji wyniosła 320 mln euro, przy czym sprzedano 308 000 ton.

Wielka Brytania kupowała głównie paprykę, ogórki i pomidory. Almeria sprzedała na rynek brytyjski 243 000 ton o wartości 260 milionów euro.

Włochy kupiły głównie paprykę, pomidory i bakłażany, za 115 mln euro zapłacono za 110 199 ton.

Holandia jest piątym co do wielkości konsumentem owoców i warzyw z Almerii. Holendrzy, którzy ponownie wysyłają część importu, kupują głównie papryki, pomidory i cukinię, a ich zakupy były warte 203 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI