Rosną ceny truskawek. Ile trzeba zapłacić za łubiankę?

Autor: www.sadyogrody.pl 19 maja 2022 12:13

Rosną ceny truskawek. Ile trzeba zapłacić za łubiankę? Czwartkowe poranne ceny truskawek to nawet 30 zł za łubiankę./ fot.pixabay.com

Coraz lepsze ceny otrzymują plantatorzy truskawek na Giełdzie Goławin. Czwartkowe poranne ceny truskawek to nawet 30 zł za łubiankę.

Minione dni nie były satysfakcjonujące pod kątem cen truskawek na Giełdzie Goławin. Plantatorzy otrzymywali od 15 zł za łubiankę(!) do maksymalnie 25 zł. Najniższe ceny dotyczyły co prawda truskawek bardzo słabej jakości, jednak niższy trend cenowy dotknął także plantatorów posiadających owoce o świetnych walorach.

O stawkach za zbiór truskawek pisaliśmy w artykule: 300 zł dziennie za zbiór truskawek. Poszukiwani pracownicy sezonowi

Obecnie ceny uległy poprawie. Już w dniu wczorajszym, 18 maja, ceny były znacznie wyższe- wynosiły od 24 do 28 zł za łubiankę. Za towar najwyżej jakości otrzymać można nawet 29 zł.

Zobacz jak kształtowały się ceny truskawek w ostatnich dniach w Nowym Przybojewie: Truskawki 2022: Wyższe ceny w Nowym Przybojewie

Aktualne ceny wywoławcze na wspomnianym targowisku wynoszą nawet 30 zł za łubiankę. Na 22 zł wyceniane są drobne owoce. Według informacji cena rośnie wraz z kalibracją owoców. Na targowisku zdecydowanie więcej jest kupujących niż sprzedających.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI