Rosną ceny malin na rynkach hurtowych – do 20 zł za kilogram

Autor: www.sadyogrody.pl 31 lipca 2017 13:02

Rosną ceny malin na rynkach hurtowych – do 20 zł za kilogram www.shutterstock.com

Początek tygodnia przyniósł wzrosty cen malin na rynkach hurtowych. Jak wynika z analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny owoców wzrosły niemal we wszystkich monitorowanych rynkach, w niektórych – utrzymują się na stabilnym poziomie.

Na rynku hurtowym w Broniszach ceny malin oscylują w granicach 10-13 zł/kg. W ubiegłym tygodniu kilogram owoców można było kupić za 9-12 zł. W Poznaniu ceny malin wahają się między 14-20 zł/kg – w porównaniu do zeszłego tygodnia stawki wzrosły o 2 zł. Na rynku hurtowym w Łodzi ceny utrzymują się na stabilnym poziomie (10-12 zł/kg).

Niewielkie wzrosty odnotowano również w Lublinie, gdzie obecnie kilogram malin można kupić za 9-10 zł, podczas ostatniej analizy owoce były nieco tańsze (8-9 zł/kg). W Rzeszowie również wzrosły ceny malin w hurcie. Aktualnie owoce tego gatunku sprzedawane są po 12 zł/kg – w ubiegłym tygodniu cena malin dochodziła do 10 zł/kg.

Ceny malin wzrosły także na rynku hurtowym w Bydgoszczy – producenci i dystrybutorzy oferują owoce za 10-14 zł/kg (było 10-12 zł/kg). Na Giełdzie Kaliskiej kilogram malin można kupić w cenie 13 zł, podobnie jak w zeszłym tygodniu. Również w Krakowie poziom cenowy nie uległ zmianie. Maliny na tamtejszym rynku można kupić w cenie 10 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 28-31 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI