Rosja wprowadza czasowe ograniczenie na wwóz jabłek i gruszek z Białorusi

Autor: belsat.eu/ www.fsvps.ru 12 kwietnia 2019 11:01

Rosja wprowadza czasowe ograniczenie na wwóz jabłek i gruszek z Białorusi fot. shutterstock.com

Embargo na jabłka i gruszki z Białorusi to efekt ostatnich kontroli, które wykazały, że tylko w pierwszym tygodniu kwietnia na białorusko-rosyjskiej granicy zatrzymano 39 samochodów z transportami owoców, z czego 36 wiozły jabłka i gruszki. Transporty nie posiadały odpowiednich dokumentów fitosanitarnych wskazujących na pochodzenie towaru - podaje belsat.eu.


Rossiechoznadzor w związku z tym, że do Rosji z Białorusi nadal płynie rzeka nielegalnych transportów owoców i warzyw bez certyfikatów albo ze sfałszowaną dokumentacją, postanowił do wyjaśnienia sytuacji ograniczyć import jabłek i gruszek z Białorusi.

Jak informuje Rossiechoznadzor, podczas ostatniej kontroli samochodu ładunkowego ujawniono świeże jabłka nieznanego pochodzenia.

4 tony jabłek wycofano i mechanicznie zniszczono 8 kwietnia na składowisku w mieście Siebież, obwód pskowski, zgodnie z „Rozporządzeniami w sprawie wprowadzenia kwarantannowej kontroli fitosanitarnej na obszarze celnym Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej” działającymi na terenie EAEU.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI