Rosja potrzebuje warzyw. Znosi kolejne zakazy eksportufreshplaza.com - 08 marca 2022 16:15


Rosja potrzebuje żywności. Aktualnie w Rosji zniesiono zakaz eksportu ziemniaków z Bangladeszu, wyrażając teraz chęć importu warzyw. A to nie jedyne zniesione przez Rosję w ostatnim czasie zakazy eksportu.

Bangladesz może teraz eksportować ziemniaki do Rosji

- Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej (Rossielchoznadzor) usunęła wcześniej nałożone ograniczenia i wznowiła import ziemniaków z całego terytorium Ludowej Republiki Bangladeszu – powiedział rzecznik ambasady w Dhace, stolicy Bangladeszu.

To nie jedyne cofnięcie zakazu eksportu warzyw do Rosji jakie zostało cofnięte przez Federację Rosyjską.

Jak podaje Freshplaza, Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego zezwoliła również na import do Rosji pomidorów z Uzbekistanu, Kazachstanu i Azerbejdżanu. W szczególności organizacja zniosła wszelkie ograniczenia w dostawach pomidorów i papryki z Uzbekistanu.

Wznowiony został import na terytorium Federacji Rosyjskiej bez uwzględnienia ograniczeń dotyczących przedsiębiorstw produkcyjnych dla min.:

- pomidorów z Azerbejdżanu
- pomidorów z Armenii
- pomidorów, papryki, cukinii i bakłażana z Turcji.

Także Chiny ponownie otrzymały prawo dostarczania jabłek i gruszek na rynek rosyjski. Rosja zezwala na import jabłek i gruszek z Chin