Rosja dopuszcza import pomidorów z przedsiębiorstw Uzbekistanu i Azerbejdżanu

Autor: www.sadyogrody.pl/ FruitNews 04 stycznia 2021 10:56

Rosja dopuszcza import pomidorów z przedsiębiorstw Uzbekistanu i Azerbejdżanu Rosselchoznadzor zezwolił na dostawy pomidorów do Federacji Rosyjskiej niektórym przedsiębiorstwom Republiki Uzbekistanu i Azerbejdżanu/ fot. unsplash

Od 1 stycznia 2021 roku dozwolony będzie import pomidorów do Rosji z 34 przedsiębiorstw uzbeckich i 15 azerbejdżańskich - informuje FruitNews.

Rosselchoznadzor od 1 stycznia 2021 r. zezwala na dostawy pomidorów do Rosji z 34 przedsiębiorstw uzbeckich.

Na podstawie wyników negocjacji przeprowadzonych 28 grudnia, zgodnie z przekazanymi informacjami Rossielchoznadzor dopuszcza także import pomidorów do Rosji z 15 azerbejdżańskich przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenach, na których w 2020 roku nie odnotowano południowoamerykańskiej ćmy pomidorowej.

Przypominamy, że 10 grudnia 2020 roku wszedł w życie zakaz importu pomidorów i jabłek z Republiki Azerbejdżanu do Rosji, a od 26 listopada 2020 roku Rossielchoznadzor zakazał importu pomidorów i papryki do Rosji z regionu Fergana Republiki Uzbekistanu. Następnie zezwolono na dostawy pomidorów i papryki dla 7 przedsiębiorstw z Uzbekistanu, a 3 firmy z Azerbejdżanu otrzymały pozwolenie na dostawy jabłek na rynek rosyjski.

Chcesz kupić/ sprzedać warzywa lub inne płody rolne? Zachęcamy do korzystania z serwisu gieldarolna.pl!

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI