×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Przywrócenie eksportu polskich jabłek do Egiptu jest możliwe

Autor: Związek Sadowników RP 27 stycznia 2023 14:35

Przywrócenie eksportu polskich jabłek do Egiptu jest możliwe Działania ws. eksportu jabłek do Egiptu przynoszą efekty/ fot. shutterstock

Egipt otrzymał duży kredyt od Międzynarodowego Funduszu Walutowego i władze tego kraju zapowiedziały przywrócenie normalnej wymiany walut, a tym samym przywrócenie importu jabłek z Polski - informuje Związek Sadowników RP.

Eksport jabłek do Egiptu wróci?

Od kilku miesięcy Związek Sadowników RP prowadził intensywne działania mające na celu przywrócenie eksportu polskich jabłek do Egiptu.

Ze względu na problemy z drożejącym zbożem władze tego kraju zdecydowały się na ograniczenie importu m.in. jabłek nie chcąc dopuścić do wydawania wymienialnych walut. Import jabłek z Polski praktycznie się wstrzymał.

Związek Sadowników RP podjął szereg interwencji, zarówno w samym Egipcie, w Polsce, jak też na forum różnych unijnych organizacji. Prezes Maliszewski spotkał się w tej sprawie także z Wicepremierem H. Kowalczykiem.

- Wydaje się, ze nasze działania przynoszą efekty, ponieważ Egipt otrzymał duży kredyt od Międzynarodowego Funduszu Walutowego i władze tego kraju zapowiedziały przywrócenie normalnej wymiany walut, a tym samym przywrócenie importu z Polski. Oby przełożyło się to na wzrost eksportu i poprawę cen dla sadowników - podaje Związek Sadowników RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI