Problem z eksportem malin i jeżyn. Został wstrzymany

Autor: Związek Sadowników RP za EastFruit.com 12 lipca 2022 11:20

Problem z eksportem malin i jeżyn. Został wstrzymany Według niej głównym rynkiem dla gruzińskich produktów rolnych jest Rosja, która spowodowała problemy / fot. shutterstock

Eksport gruzińskich jagód został wstrzymany – powiedziała Izolda Kitesashvili, przewodnicząca Stowarzyszenia Producentów Jagód.

Problemy z eksportem gruzińskich jagód

- Tegoroczne zbiory są całkiem dobre. Na lokalnym rynku cena również jest normalna, jeżyny kosztują 5-6 lari, maliny - 7-8 lari. Ale mamy duże problemy z eksportem. Kilka miesięcy temu trwały negocjacje w sprawie eksportu naszych jagód do Izraela, ale z powodu nieporozumień między partnerami konsultacje zostały zawieszone. Eksport produktów jeszcze się nawet nie rozpoczął, mimo że w tym samym okresie 2021 r. był już dość wysoki - dodała Izolda Kitesashvili

Według niej głównym rynkiem dla gruzińskich produktów rolnych jest Rosja, która spowodowała problemy - pisze Business Georgia. 

- Dodatkowo spadł też popyt, a w innych krajach, na przykład w Europie, nikt nie potrzebuje naszych jagodowych. Podobnie sytuacja wygląda w krajach sąsiednich, gdzie własne zbiory są wystarczające. Jesteśmy więc teraz w sytuacji, w której eksport jest niemożliwy – powiedziała Izolda Kitesashvili.

O cenach malin w skupach przeczytasz w tekście: Maliny 2022: Jakie ceny w skupach?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI