Popyt na polskie jabłka jest dobry, szczególnie ze strony Egiptu

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 08 listopada 2020 10:48

Popyt na polskie jabłka jest dobry, szczególnie ze strony Egiptu Popyt na polskie jabłka jest dobry, szczególnie z Egiptu/ fot.shutterstock.com

Natalia Bagmut, dyrektor handlowy firmy Ewa-Bis, w rozmowie z Freshplaza pozytywnie ocenia polski sezon jabłkowy. Popyt jest dobry, szczególnie z Egiptu.


- Sezon dobrze się rozwija. Jabłka są bardzo poszukiwane. Pod względem popytu sytuacja jest porównywalna z ubiegłym sezonem. Moim zdaniem rynek egipski wykazuje obecnie większy popyt niż zwykle - mówi Natalia Bagmut z firmy Ewa Bis.

Popyt jest dobry dla większości odmian.

- W Polsce istnieją dwa segmenty cenowe, jeśli chodzi o dostępne odmiany jabłek. Z droższych odmian najpopularniejsze to Golden, Jonaprince, Gala Royal i Red Chief. Wśród tańszych jabłek najpopularniejsze odmiany to Idared, Jonagold, Champion i Gloster. Oczywiście zależy to w dużym stopniu od preferencji rynków- mówi Bagmut w rozmowie z Freshplaza.

Na początku sezonu ceny jabłek były wysokie. Jednak teraz, gdy zbiory są zakończone, Bagmut spodziewa się, że ceny jabłek ustabilizują się:

- Zbiory się skończyły, więc sytuacja powinna się teraz ustabilizować. Średnie ceny skupu jabłek deserowych są niższe w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku. W obecnym sezonie nie liczymy na duży wzrostu cen polskich jabłek, jaki obserwowaliśmy w ubiegłym sezonie - ocenia dyrektor handlowy firmy Ewa-Bis.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI