Popyt na czosnek. Do jakich krajów wzrasta zapotrzebowanie?

Autor: freshplaza.com 05 grudnia 2022 12:59

Popyt na czosnek. Do jakich krajów wzrasta zapotrzebowanie? Dobry popyt na czosnek/ fot. shutterstock

W październiku 2022 r. całkowity eksport czosnku z Chin wyniósł 218 000 ton, z czego czosnek świeży lub schłodzony wynosił około 191 800 ton, co stanowi wzrost rok do roku o około 7,82% w porównaniu z wielkością eksportu 177 900 ton w tym samym okresie ubiegłego roku - podaje freshplaza.com.

Czosnek z Chin 2022

W październiku 2022 r. w pierwszej dziesiątce krajów/regionów eksportu świeżego lub schłodzonego czosnku z Chin znalazły się Indonezja, Wietnam, Malezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Filipiny, Tajlandia, Bangladesz, Pakistan, Rosja i Kolumbia.

Eksport czosnku w październiku osiągnął znakomite wyniki, przy czym kraje Azji Południowo-Wschodniej, Ameryki Południowej i innych regionów wniosły znaczący wkład. Na przykład w krajach Azji Południowo-Wschodniej, takich jak Wietnam, Malezja, Bangladesz, Myanmar itp., popyt wzrósł o 40%-170% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

W Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Azji Zachodniej popyt wzrósł o 30%-40% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Brazylia i Kolumbia w Ameryce Południowej, Stany Zjednoczone, Holandia i Kanada również odnotowały znaczny wzrost popytu.

Popyt na czosnek 2022

Popyt na czosnek jest wyższy niż oczekiwano. Z jednej strony niska przewaga cenowa w październiku spowodowała wyczerpanie dotychczasowego portfela zamówień.

Z drugiej strony niektórzy handlowcy martwią się harmonogramem dostaw i planują zaopatrzyć się z wyprzedzeniem, co zwiększa popyt w Europie, Ameryce i niektórych regionach Ameryki Południowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI