×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Polskim jabłkom nic nie zastąpi eksportu do Egiptu

Autor: www.agf.nl 27 marca 2023 14:24

Polskim jabłkom nic nie zastąpi eksportu do Egiptu Polskim jabłkom nic nie zastąpi eksportu do Egiptu/ fot.shutterstock.com

Eksporter polskich jabłek twierdzi, że pomimo alternatywnych rynków dla jabłek, tak naprawdę nic nie zastąpi egipskiego rynku, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę ilości jabłek.

- Handel jabłkami między Polską a Egiptem jest dość zawodny. W tym sektorze zawsze pojawiają się wyzwania, ale nadal eksportujemy jabłka do Egiptu, zwłaszcza do naszych klientów, z którymi współpracujemy od dłuższego czasu. Niestety musieliśmy zrezygnować z niektórych klientów, ponieważ albo nie płacili faktury lub dlatego, że egipskie banki uniemożliwiły ich transakcje. Alternatywnie eksportujemy nasze jabłka również do Indii, Hiszpanii i Włoch. Ale tak naprawdę nic nie zastąpi egipskiego rynku, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę ilości jabłek, które wysyłaliśmy do Egiptu co tydzień  – mówi Mohamed Marawan, właściciel Sarafruit, firm zajmującej się eksportem jabłek.

Perspektywy handlu jabłkiem z Egiptem

 - W przyszłym roku Egipt nadal będzie naszym głównym rynkiem zbytu. Zawsze jednak staramy się być jak najbardziej otwarci i szczerzy w stosunku do wyzwań. W przyszłym roku mam nadzieję, że problemy z regulacjami bankowymi w Egipcie zostaną ostatecznie rozwiązane. mówić o tym z dachów, krzyczeć, gdy tylko handel z Egiptem wróci do normy. Ten rynek jest dla nas niezwykle ważny - dodaje eksporter.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI