Polskiej śliwki nikt nie chce? Importują Serbską

Autor: www.sadyogrody.pl 08 sierpnia 2022 08:28

Polskiej śliwki nikt nie chce? Importują Serbską Polskiej śliwki nikt nie chce? Importują Serbską/ fot. za facebook Agnieszka Mikowska

Ceny polskiej śliwki są niskie, sprzedaż jest słaba. Do marketów natomiast trafia importowana śliwka z Serbii zamiast krajowej. Sprawa jest skandaliczna.

Na grupie facebookowej jedna z użytkowniczek udostępniła zdjęcie zrobione w supermarkecie Biedronka w Białej Rawskie. Zdjęcie pokazuje, że w środku polskiego sezonu śliwkowego sprzedawane są śliwki pochodzące z Serbii. Ich cena wynosi 7,99 zł/kg. 

fot. Agnieszka Mikowska facebook

Obecnie w kraju mamy pełnię sezonu śliwkowego, a co więcej, ceny polskich śliwek są bardzo niskie. Cena zakupu śliwki w grupach producenckich wynoszą od 1 zł do maksymalnie 1,20 zł a zainteresowanie zakupem jest nieduże. 

Sytuacja na rynku śliwek jest dramatyczna. Sezon nabiera rozpędu, a ceny już mocno dołują. Z całą pewnością nie poprawie tego fakt sprowadzania śliwek z innych krajów. Faktem jest, że nie ma w naszym kraju żadnej ochrony krajowych produktów a import - nie tylko śliwek - płynie do nas szerokim strumieniem. Producenci tymczasem zmagają się z niskimi cenami i trudnościami ze sprzedażą. Ale kogo to obchodzi? 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI