Polskie jabłka muszą konkurować z tureckimi

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 23 września 2021 08:28

Polskie jabłka muszą konkurować z tureckimi Na ten moment jabłko z Turcji jest niedrogie i na stanowi jedną z większych konkurencji dla polskiego jabłka,/fot. shutterstock.com

Na rynku jabłek deserowych coraz więcej mówi się o realnej konkurencji jaką stanowią jabłka z Turcji dla naszych krajowych owoców.

Na rynki zagraniczny wysłane już zostały pierwsze transporty polskiego jabłka z tegorocznych zbiorów. Tym co budzi niepokoje, są docierające informacje o tanim i dobrym jakościowo jabłku z Turcji. 

- Na ten moment jabłko z Turcji jest niedrogie i na stanowi jedną z większych konkurencji dla polskiego jabłka, najbardziej na rynku egipskim, który dla nas jest obecnie kluczowy - mówi eksporter jednej z grup producenckich w gminie Warka.

Tureccy producenci deklarują świetną jakość swoich jabłek, poza tym tamtejsze koszty produkcji nie są wysokie. W naszym kraju, jak wiadomo, wzrosły ceny drewna, tym samym ceny drewnianego opakowania, w którym wysyłane są jabłka na rynek egipski, także poszły w górę.

- Tureckie jabłka będą prawdziwą konkurencją tylko wtedy, gdy uda im się utrzymać niskie koszty produkcji.  Czy konkurencja może wpłynąć na nasz eksport? trudno powiedzieć. Wszystko zależy od kosztów produkcji. Tureccy eksporterzy ​​będą musieli uiścić opłaty celne, jeśli chcą eksportować na rynek egipski. Tak więc, jeśli uda im się wyprodukować naprawdę tanie jabłka, mogą stać się naprawdę konkurencyjni właśnie na rynku egipskim - powiedział dla Freshplazy Mohamed Marawan, właściciel polskiej firmy eksportowej Sarafruit

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI