Po ile Piros, Paulared czy Klapsa? Ceny wczesnych jabłek i gruszek

Autor: PP, sadyogrody.pl 25 sierpnia 2021 14:24

Po ile Piros, Paulared czy Klapsa? Ceny wczesnych jabłek i gruszek Jakie ceny wczesnych jabłek i gruszek?

Zróżnicowane ceny - w zależności od kanału, ale tendencja ta sama od jakiegoś czasu! Niskie ceny jabłek dla sadowników i zadowalające ceny gruszek. Tak witamy sezon sprzedaży owoców ze zbiorów 2021/22.

Ceny na rynkach hurtowych jeszcze 2 tygodnie temu kształtowały się na przeciętnym, ale nienajgorszym poziomie. Teraz, m.in. ze względu na większą podaż towaru leci w dół.

Ceny jabłek i gruszek w hurcie

Najtańszy jest Piros (ok. 1 zł / kg), nieco droższe wydają się takie odmiany jak Paulared czy Delikates, ale to pewnie tendencja na start sprzedaży tych jabłek. 

Sytuacja nie pomagają grupy i firmy eksportowe, które rozpoczęły sezon także od niskich cen. Raczej poniżej złotówki w przypadku jabłek na sortowanie. Sadownicy mówią nam o grupach, gdzie można "oddać" jabłka nawet po 70 gr za kg po sortowaniu. 

Gruszki trzymają cenę. Obecnie na rynku dostępna jest Alfa i Klapsa. Na Broniszach - przy dobrej sytuacji - można było uzyskać nawet 4 zł /kg. 

Wczesne jabłka i gruszki z Lidlu i Biedronce

Zróżnicowane są także ceny jabłek i gruszek w sieciach handlowych. W nowej gazetce Lidla wystawiono jabłka Piros, Paulared, Delikates i Sunrise za 3,49 zł / kg, a gruszki Klapsa za 3,99 zł / kg. 

W Biedronce ceny jabłek już dotknęła tendencja spadkowa. W poniedziałkowej gazetce wczesne odmiany (Piros, Paulared, Delikates) przeceniono z 3,99 zł /kg na 1,99 zł / kg. 

 

Chcesz sprzedać jabłka i gruszki? Wejdź na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI