Po ile jabłka i gruszki na Broniszach?

Autor: SS/www.sadyogrody.pl 20 listopada 2021 10:28

Po ile jabłka i gruszki na Broniszach? Jakie są ceny jabłek w hurcie?/Fot. materiały własne

Handel jabłkami na Broniszach przy obecnej dużej podaży sprzedających i małym popycie nie należy do łatwych. Jakie są ceny jabłek w hurcie ?

Sytuację sprzedażową jabłek na Rynku Bronisze można opisać w kilku słowach: towaru jest dużo a sprzedaż dosyć słaba.

W handlu hurtowym podaż  jabłek jest wysoka, wielu sadowników spędza tam co najmniej kilka dni licząc, że sprzedadzą choćby połowę przywiezionego towaru. Mała ilość kupujących stała się praktycznie standardem, dlatego często szybką sprzedaż na rynku hurtowym sadownik może nazwać szczęśliwym trafem...

Ceny jabłek i gruszek w hurcie

Obecnie w handlu stosunkowo dobrze przebiega sprzedaż gruszki Konferencja, ceny oscylują w okolicach 75 zł za skrzynkę. Oczywiście znaleźć można też tańsze oferty ale głównie za drobniejsze owoce. W tym sezonie ceny gruszek są dobre, za równo te sprzedawane w hurcie jak i na sortowanie.

Względnie dobre ceny można uzyskać za Szarą Renete, Lobo i Kortlanda - 35-30 zł za skrzynkę.

(2).jpg

W przypadku najbardziej popularnych odmian jak Ligol, Szampion czy Jonagoldy ceny z reguły 20 zł za skrzynkę ale realnie sadownicy są skłonni oddać swój towar nawet  w cenie 15 zł za skrzynkę. Często potrzeba szybkiej sprzedaży, zniechęcenie kilkudniowym pobytem na rynku i chęć powrotu do domu zmuszają sadowników do zejścia z ceny.

.jpg

 

Sprzedaj jabłka na Giełdzie Rolnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI