Piechociński: Polscy eksporterzy jabłek do Singapuru nie dotrzymali wymogów jakościowych

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 26 sierpnia 2020 14:17

Piechociński: Polscy eksporterzy jabłek do Singapuru nie dotrzymali wymogów jakościowych W 2014 r. wprowadziliśmy na rynek Singapuru polskie jabłka/ fot. PTWP

- W 2014 r. wprowadziliśmy na rynek Singapuru polskie jabłka. Nie przełożyło się to jednak na trwałe i nowe jakościowo umieszczenie polskich owoców na singapurskim rynku - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Janusz Piechociński, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja.

Janusz Piechociński wskazuje, że warto, aby przedstawiciele producentów jabłek i firmy handlowe podzieliły się z innymi sektorami swoimi doświadczeniami z pierwszych dostaw do Singapuru.

- W 2014 r. wprowadziliśmy na ten rynek polskie jabłka. Nie przełożyło się to jednak na trwałe i nowe jakościowo umieszczenie polskich owoców na singapurskim rynku. Tylko pokazaliśmy, że można tu przywieźć jabłka z Polski i z sukcesem sprzedać, bo Singapurczycy je kupują. Jednak zbyt wielu polskich producentów nie wypełniło oczekiwań kupujących i nie dotrzymało wymaganej na tutejszym rynku jakości premium - dodaje.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI