Sieć sklepów Lewiatan wpisuje się na listę wstydu polskich sieci handlowych. W
szczycie polskiego sezonu na paprykę i inne warzywa ciepłolubne, ta oto sieć oferuje
polskim konsumentom paprykę zagraniczną. O zgrozo robi to nawet w stolicy produkcji papryki w Polsce w miejscowości Potworów, gdzie na półkach sklepowych oferowana jest papryka czerwona i żółta z Holandii. Jak nisko trzeba upaść żeby w pogoni za zyskiem brać udział w zabijaniu polskiej produkcji warzyw ciepłolubnych.

Akcja protestacyjna producentów papryki pod sklepem Lewiatan w Potworowie

- KUPCY SIECI LEWIATAN DLACZEGO PRZYKŁADACIE RĘKĘ DO NISZCZENIA POLSKIEJ PRODUKCJI WARZYW CIEPŁOLUBNYCH? JEŻELI ZNISZCZYMY POLSKĄ PRODUKCJĘ WARZYW, PODOBNIE JAK ZOSTAŁY ZNISZCZONE POLSKIE KOPALNIE, ŻYWNOŚĆ DLA POLSKIEGO KONSUMENTA PODROŻEJE TAK JAK PODROŻAŁ WĘGIEL. POLSKA PRODUKCJA ROLNA JEST
GWARANCJĄ BEZPIECZEŃSTWA ŻYWNOŚCIOWEGO DLA POLAKÓW. TYLE LAT NIE ZAWIEDLIŚMY POLSKICH KONSUMENTÓW I CHCEMY NADAL PRODUKOWAĆ DLA NICH SMACZNĄ, ZDROWĄ, UPRAWIANĄ W GRUNCIE PAPRYKĘ - APELUJE ZRZESZENIE PRODUCENTÓW PAPRYKI RP.

Czytaj także:

Trwa sezon na polską paprykę, a sklepy zalewa importowana!

Zrzeszenie Producentów Papryki RP uruchomiło specjalny numer alarmowy na który
konsumenci z całej Polski mogą zgłaszać przypadki oferowania zagranicznej papryki w
szczycie polskiego sezonu. W chwili obecnej prawdopodobnie jeszcze 3 sieci handlowe trafią na przygotowywaną przez Zrzeszenie Producentów Papryki RP listę wstydu. Każdy zgłoszony przez konsumentów, rolników, pracowników sklepów przypadek oferowania w szczycie polskiego sezonu zagranicznych owoców i warzyw będzie zweryfikowany.