Panika w Mołdawii. Ceny warzyw będą regulowane

Autor: fresh-market.pl za east-fruit.com 01 marca 2022 15:28

Panika w Mołdawii. Ceny warzyw będą regulowane Pod wpływem negatywnych informacji związanych z agresją zbrojną Rosji i działaniami wojennymi na sąsiedniej Ukrainie, w sieciach supermarketów w Kiszyniowie ustawiają się długie kolejki. / fot. pixabay

Na posiedzeniu, które odbyło się w piątek 25 lutego 2022 roku, Komisja Nadzwyczajna Mołdawii postanowiła ograniczyć ceny detaliczne warzyw zestawu barszczowego - cebuli, czerwonych buraków, białej kapusty, a także ziemniaków i niektórych innych produktów. Środek ten ma na celu ograniczenie "nieuzasadnionych podwyżek cen".

Pod wpływem negatywnych informacji związanych z agresją zbrojną Rosji i działaniami wojennymi na sąsiedniej Ukrainie, w sieciach supermarketów w Kiszyniowie ustawiają się długie kolejki. W związku z gwałtownym wzrostem popytu na niektóre produkty codziennego użytku i produkty o długim terminie przydatności do spożycia pracownicy niektórych sieci często zmieniają ceny na metkach lub całkowicie usuwają je z półek.

Ustalenie marży handlowej

Do wczoraj rozwiązanie "kryzysu cen detalicznych" nie zostało jeszcze opublikowane. Dlatego nie jest jeszcze jasne, w jakim konkretnie dopuszczalnym przedziale zostanie ustalona marża handlowa. Operatorzy rynku owoców i warzyw zakładają, że będzie to 8-10 procent. To znaczy na poziomie marży handlowej, która działa na wcześniej ustaloną wąską listę społecznie ważnych towarów. Nie jest też jasne, czy ten restrykcyjny środek będzie obowiązywał przez całe 60 dni stanu wyjątkowego, czy przez krótszy okres.

Więcej na fresh-market.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI