×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Od 1 stycznia zmiana zasad w eksporcie do Chin

Autor: www.sadyogrody.pl / PIORiN 10 grudnia 2021 13:55

Od 1 stycznia zmiana zasad w eksporcie do Chin Od 1 stycznia 2022 roku nastąpi zmiana zasad w eksporcie produktów rolno- spożywczych do Chińskiej Republiki Ludowej w zakresie wymagań dotyczących bezpieczeństwa żywności. / fot. shutterstock

Od 1 stycznia 2022 roku nastąpi zmiana zasad w eksporcie produktów rolno- spożywczych do Chińskiej Republiki Ludowej w zakresie wymagań dotyczących bezpieczeństwa żywności. Obowiązkowi rejestracji podlegać będą podmioty eksportujące żywność do Chin, prowadzące działalność produkcyjną i przetwórczą (dalej - „eksporterzy”).

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez stronę chińską eksporterzy wybranych towarów, którzy od 1 stycznia 2017 roku prowadzili ich eksport, mogą zostać zarekomendowani do 31 października 2021 roku przez nadzorujący organ urzędowej kontroli, a ich wnioski będą rozpatrywane w pierwszej kolejności z uniknięciem skomplikowanej procedury rejestracyjnej wynikającej z nowych przepisów.

Szczegółowe informacje dotyczące towarów, których eksporterzy mogą zostać zarekomendowani na ww. zasadach przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, dostępne są na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

informacja dla eksporterów żywności do Chin, podlegających nadzorowi organów PIS

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI