Oburzająca cena jabłek w Biedronce. Gala za 1,49 zł/kg

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska / www.sadyogrody.pl 11 grudnia 2021 09:56

Oburzająca cena jabłek w Biedronce. Gala za 1,49 zł/kg Tym razem Biedronka proponuje jabłka w zatrważająco niskiej cenie - 1,49 zł/kg. / fot. pixabay

Sieci handlowe przeganiają się w promocjach i formach sprzedaży polskich jabłek. Tym razem Biedronka proponuje jabłka w zatrważająco niskiej cenie - 1,49 zł/kg.

W najnowszej gazetce sieci Biedronka polskie jabłka przecenione są na 1,49 zł/kg. W takiej cenie można kupić Galę, Ligola, Jonagolda i Szampiona. 

Proponowane ceny są zatrważająco niskie zwłaszcza biorąc od uwagę inflacje, drożejące środki produkcji i energię, która była konieczna do przechowania tych jabłek. Tym bardziej oburza fakt, że Gala uchodzi za odmianę najdroższą na naszym polskim rynku, a w sieci dla konsumenta sprzedawana jest za 1,49 zł/kg. Należałoby się zastanowić ile za tą Galę dostał producent? 

Biedronka wspiera polskie rolnictwo? Deklaracje a rzeczywistość

Niskie ceny jabłek w sieciach handlowych niosą bardzo negatywne konsekwencje. W świadomości konsumentów zostaje utarte przekonanie, że jabłka są najtańszymi z produktów, a często wręcz bezwartościowymi. Bo jak wytłumaczyć fakt sprzedaży jabłek po 1,49 zł/kg przy ponad 7 proc. inflacji?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI