×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Niskie ceny truskawek w Mołdawii

Autor: east-fruit.com 21 lutego 2023 14:48

Niskie ceny truskawek w Mołdawii

Od stycznia tego roku świeże truskawki można znaleźć na półkach supermarketów w Mołdawii. W asortymencie jest zarówno importowana - grecka, jak i lokalna - uprawiana metodą hydroponiczną przez kilka małych mołdawskich gospodarstw.

Niskie ceny truskawek w Mołdawii

Cena detaliczna jest zaskakująca – średnio 130-140 lei/kg (7,2-7,7 USD/kg). Od 2020 roku ceny truskawek ozimych w mołdawskich sieciach handlowych znacznie spadły w porównaniu do czasów sprzed pandemii. 

Producenci truskawek nie martwią się tym szczególnie, ponieważ są pewni, że mołdawskie wczesne truskawki ze szklarni lub z otwartych plantacji to zupełnie inny produkt z punktu widzenia lokalnego konsumenta – pisze EastFruit.

Mimo to psychologicznie niskie ceny truskawek zimą, głównie importowanych, nadal wpływają na rozpoczęcie sprzedaży lokalnych truskawek. 

Według szacunków ekspertów wielkość sprzedaży wczesnych i późno powtarzających się truskawek jest cztery do pięciu razy niższa niż sprzedaż truskawek w sezonie. Jednocześnie średnia cena truskawki w sezonie jest również dwa do trzech razy niższa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI