×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Niskie ceny jabłek na sortowanie

Autor: AGT / www.sadyogrody.pl 06 stycznia 2022 10:30

Niskie ceny jabłek na sortowanie Ceny jabłek wciąż są bardzo niskie, jednak popyt nieco większy niż w grudniu. / fot. shutterstock

Sytuacja na rynku jabłek wciąż nie napawa optymizmem. Ceny wciąż są bardzo niskie, jednak popyt nieco większy niż w grudniu.

Ceny jabłek na sortowanie 

Ceny jabłek deserowych wciąż są drastycznie niskie. Ceny jabłek na sortowanie do krajowych marketów takich jak Ligol i Szampion w kalibrze od 7 kosztują 0,80 zł/kg. Odmiana Idared jest jeszcze tańsza - 0,70 zł/kg. Za Glostera otrzymać można jedynie 0,65 zł/kg. 

Jak powiedział nam jeden z handlujących popyt na jabłka po nowym roku nieco ruszył. Sytuacja wyglądała dużo gorzej w grudniu, kiedy nie było zamówień na jabłka. Rozmówca sam nie wie w jakim kierunku pójdą ceny jabłek, jednak od dłuższego czasu stawki są stabilne. 

Sadownik: 2022 będzie rokiem wyzwań. Nie wszyscy podołają

Szalejąca inflacja i wzrost kosztów produkcji mają się nijak do obecnych cen jabłek. Rosnące ceny środków ochrony roślin, nawozów, energii to tylko niektóre z czynników które mają wpływ na ostateczną cenę owoców. Przy obecnych stawkach trudno nawet o zwrot kosztów produkcji i przechowywania. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI