Niewielki spadek cen truskawek deserowych w lipcu

Autor: www.sadyogrody.pl 06 lipca 2021 11:37

Niewielki spadek cen truskawek deserowych w lipcu Ceny truskawek nieznacznie spadły na rynkach hurtowych/ fot. shutterstock

Na rynkach hurtowych stawki płacone za truskawki w pierwszych dniach lipca utrzymują w miarę stabilny poziom. W niektórych lokalizacjach ceny nieznacznie spadły.

Na Rynku Hurtowtm Bronisze ceny truskawek trzymają poziom 3-7 zł za kilogram. Pod koniec czerwca producenci i handlowcy sprzedawali swoje owoce w cenie 4-7 zł/ kg. 

Niewielki spadek cen truskawek na rynkach hurtowych

Spadek cen truskawek nastąpił w Poznaniu na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A. Za łubiankę truskawki trzeba obecnie zapłacić 12-18 zł (2 kg). 

Na Giełdzie Kaliskiej truskawki kosztują 7 zł/ kg. Nieco taniej jest na Placu Targowym Rybitwy. W tej lokalizacji truskawki oferowane są w cenie 4-6 zł/ kg.

Na Rynku Hurtowym Elizówka truskawki można kupić w cenie 6-10 zł za kg. Na Łódzkim Rynku Hurtowym Zjazdowa cena truskawki trzyma poziom 8-12 zł za 2 kg (podobnie jak w ubiegłym tygodniu).

 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez wybrane rynki hurtowe w dniach 2-6 lipca.

Truskawki - jaki poziom cen na Giełdzie Goławin?

Na truskawkowej Giełdzie Goławin truskawki deserowe sprzedawane są w cenie 12 zł za łubiankę. W dniu wczorajszym ceny oscylowały w granicach 9-13 zł/ łubianka.

 

Chcesz sprzedać truskawki? Dodaj ogłoszenie na GiełdaRolna.pl!

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI