Niemieckie sieci testują nową metodę ochrony owoców i warzyw przed zepsuciem

Autor: wiadomosci.onet.pl 31 stycznia 2020 15:23

Niemieckie sieci testują nową metodę ochrony owoców i warzyw przed zepsuciem fot. pixabay.com

Plastikowe opakowania długo uchodziły za najlepszy sposób ochrony żywności. Teraz dwie największe niemieckie sieci dyskontowe testują nową metodę. Zamiast plastiku stosują natryskową jadalną powłokę ochronną - informują wiadomosci.onet.pl.

Coraz więcej klientów rezygnuje z zakupu warzyw i owoców opakowanych w folię. Bez tej osłony jednak szybko tracą świeżość i stają się niejadalne. Trudno więc liczyć na to, że zostaną sprzedane. Mając to na uwadze, sieci Edeka i Rewe testują nową metodę ochrony owoców i warzyw przed zepsuciem w postaci natryskiwanej na nie, cienkiej i zarazem jadalnej osłony.

Wybrane sklepy należące do sieci Edeka podjęły już pod koniec ubiegłego roku wstępne próby w tym kierunku. Na pierwszy ogień poszły owoce awokado, na które natryskano taką „drugą skórkę“. Chroni je ona przed utratą wody i wniknięciem tlenu do ich wnętrza. Oba te czynniki są główną przyczyną utraty przez nie świeżości. Po natryskaniu taką jadalną powłoką te wrażliwe owoce zachowują świeżość od dwóch do trzech razy dłużej niż bez niej.

Jadalną powłokę ochronną opracowano w amerykańskim koncernie Apeel Sciences.

Czytaj więcej: wiadomosci.onet.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI