Niemcy: Mniejsze zbiory śliwek przełożą się na wzrost importu?

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 17 sierpnia 2021 12:31

Niemcy: Mniejsze zbiory śliwek przełożą się na wzrost importu? Mniejsza podaż śliwek w Niemczech powoduje zwiększone zainteresowanie importowanymi owocami/ fot. pixabay

Sady śliwkowe w Niemczech ucierpiały w wyniku niekorzystnej pogody, zwłaszcza w południowej części kraju. Mniejsza podaż powoduje zwiększone zainteresowanie importowanymi owocami. Niemieccy eksporterzy szukają w Mołdawii wysokiej jakości świeżych śliwek - donosi Freshplaza.

W sadach śliwkowych doszło do szkód spowodowanych mrozem, zwłaszcza w południowych Niemczech. Szczególnie mocno ucierpiały wczesne odmiany. Zbiory rozpoczęły się dwa tygodnie później niż zwykle z powodu zimnej wiosny – powiedział Kurt Halder, kierownik ds. sprzedaży w OGA/OGV NORDBADEN EG, niemieckim spółdzielczym kanale dystrybucji owoców i warzyw.

W ubiegłym roku Mołdawia wyeksportowała do Niemiec ponad 2450 ton śliwek. Przedstawiciele importerów chwalili jakość owoców dostarczanych z Mołdawii i wyrazili chęć dalszej współpracy z mołdawskimi producentami.

Mołdawskie śliwki na rynkach zagranicznych

W ostatnich latach mołdawskie owoce z powodzeniem wkroczyły na nowe rynki. W ubiegłym sezonie wyeksportowano ponad 46 900 ton śliwek, z czego ponad połowa trafiła na rynki Unii Europejskiej, m.in. do Włoch, Francji, Chorwacji, Polski, Niemiec i Austrii.

Obecnie Mołdawia ma 22 000 hektarów pod uprawę śliwek, a roczna produkcja wynosi 100 000 ton.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI