×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Niemcy: Import owoców i warzyw w 2020 roku był rekordowy

Autor: fruchtportal.de 09 marca 2021 12:34

Niemcy: Import owoców i warzyw w 2020 roku był rekordowy Niemcy zaimportowały rekordową ilość świeżych owoców i warzyw w 2020 roku/fot. shutterstock.com

Niemcy zaimportowały rekordową ilość świeżych owoców i warzyw w 2020 roku. Wielkość importu po raz pierwszy przekroczyła 9 mln ton - podaje serwis Fruchtportal.

Serwis Fruchtportal.de informuje, ze wielkość niemieckiego importu owoców i warzyw po raz pierwszy przekroczyła 9 mln ton. To o 1% więcej niż w 2019 roku. Pod względem wartości import wzrósł nawet o prawie 10 procent, do 12 miliardów euro.

Jak wykazał raport przeprowadzony przez Fruit and Vegetable Facts, Niemcy zaimportowały w tym roku łącznie 3,5 mln ton świeżych warzyw i 5,5 mln ton świeżych owoców.

Według raportu, banany są i pozostaną zdecydowanie najważniejszym importowanym produktem.  Poza tym chętnie importowane były wszystkie owoce cytrusowe, w tym również ananasy, kiwi i morele. Produkty, które wyraźnie straciły popularność to gruszki, brzoskwinie i nektaryny.

Wśród warzyw najchętniej importowane były pomidory. Ilość importowanych pomidorów wyniosła 730 000 ton. Hiszpania, Holandia i Włochy to trzej główni dostawcy do Niemiec.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI