Niedziela na Broniszach: jak przebiega sprzedaż jabłek deserowych?

Autor: www.sadyogrody.pl 23 maja 2021 13:54

Niedziela na Broniszach: jak przebiega sprzedaż jabłek deserowych? Niedziela na Broniszach: jak przebiega sprzedaż jabłek deserowych?/Fot. materiały własne

Niedzielny handel jabłkami na Rynku Hurtowym Bronisze od wczesnych godzin porannych przebiegał pod znakiem dużej liczby sprzedających i niskiego popytu.

Obecny sezon sprzedażowy jabłek rozczarowuje. Na Broniszach od dłuższego czasu handel przebiega w ten sam sposób: podaż jabłek jest wysoka a popyt kupujących przeważnie na średnim a nawet niskim poziomie. Sprzedający owoce sadownicy muszą "odstać swoje" zanim upłynnią choćby część towaru.

Niedziela (24.05) na Rynku Bronisze nie należy do najlepszych, sprzedających jest wielu, oferta jabłek jest szeroka, ceny także nie należą do najwyższych ale kupujących jest niewielu. Być może jest to kwestia przypadających na 23 maja tak zwanych Zielonych Świątek.

Ceny jabłek są różne, ale rozczarowujące jest to, że odmiany z grupy Jonagoldów a nawet odmiana Prince z kontroli, bez gradu, w świetnej jakości można kupić już za 1 zł za kilogram. Lobo można kupić w przedziale od 25 do 30 zł za klakę, ale nie cieszy się ono dużym wzięciem, w porównaniu do tego jakie przypadało np. na styczeń.

Chcesz sprzedać jabłka? Dodaj swoje ogłoszenie na www.gieldarolna.pl!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI