×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Napływ uchodźców to wzrost konsumpcji żywności w Polsce

Autor: www.sadyogrody.pl 16 marca 2022 14:23

Napływ uchodźców to wzrost konsumpcji żywności w Polsce Napływ uchodźców wymusi wzrost konsumpcji w Polsce/ fot. shutterstock.com

Napływ uchodźców z Ukrainy do Polski zmusza do zastanowienia się czy w związku z napływem tak dużej ilości osób konsumpcja żywności w naszym kraju wzrośnie. Zdaniem Prezesa Rynku Hurtowego Bronisze jest to więcej niż prawdopodobne.

Napływ uchodźców z Ukrainy do Polski zmusza do zastanowienia się czy w związku z napływem tak dużej ilości osób konsumpcja żywności w naszym kraju wzrośnie?

- Wszyscy zadajemy sobie to pytanie. Osobiście myślę, że tak. Napływ Ukraińców może pozytywnie wpłynąć na zwiększony popyt na owoce i warzywa. Przy obecnym kursie walut jest szansa, że cześć produkcji będzie trafiała na rynek europejski. Litwa, Łotwa i Estonia ciągle zaopatruje się w warzywa i owoce na Rynku Bronisze i szacujemy, że rocznie na te kierunki trafiało około 70 tyś ton owoców i warzyw - mówi Janusz Byliński, Prezes Zarządu Spółki Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.

Jak ubiegać się o zwrot kosztów za przyjęcie Ukraińców?

- Poza tym otrzymuję informacje od grup producenckich, które już się przygotowują do eksportu towarów na rynek czeski czy słowacki, bo tam także przybywa uchodźców z Ukrainy. Również pobyt wojsk amerykańskich w Polsce Dieta żołnierzy jest bogata w warzywa i owoce. Na Rynku Bronisze są firmy, które bezpośrednio zaopatrują punkty zbiorowego żywienia  w tym wojska- dodaje Janusz Byliński.

Obecnie na Broniszach widać bardziej wzmożony ruch i większe zakupy. Podobną sytuację obserwowaliśmy w czasie pandemii, wtedy również konsumenci dokonywali dużo większych zakupów. Ludzie w panice kupują na zapas. Natomiast ceny pozostają w miarę stabilne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI