Na Broniszach trwa pełnia sezonu. Jak kształtują się ceny i dostępność owoców?

Autor: SS/www.sadyogrody.pl 14 sierpnia 2020 11:37

Na Broniszach trwa pełnia sezonu. Jak kształtują się ceny i dostępność owoców? Polscy sprzedawcy oferują szeroki wachlarz asortymentu letnich owoców/ fot.shutterstock.com

Na podwarszawskim Rynku Hurtowym Bronisze trwa pełnia sezonu owocowego. Polscy sprzedawcy i sadownicy oferują szeroki wachlarz asortymentu, w ofercie znajdziemy śliwki, wiśnie, brzoskwinie a także jeżyny, jak i porzeczki czy poziomki. Jak wyglądają ceny i dostępność owoców? - Zapytaliśmy Annę Kaszewiak, ekspertkę ds. promocji i komunikacji Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

Anna Kaszewiak informuje, że wiśnie odm. Łutówka sprzedawana jest na ryku hurtowym Bronisze w łubiankach 3 kg, od 4-5 złotych do 7 złotych za kilogram- cena zależy od jakości. Są też polskie morele w cenie od 4,00 do 8,33, natomiast brzoskwinie i nektaryny w cenie od 2,00 do 5,00 złotych.

Powoli kończy się śliwka odmiany Rana, w tej chwili oferowany towar pochodzi już z chłodni a cena dochodzi do 5,00 złotych za kilogram. Dostępne są śliwki innych odmian jak Lepotika, Opal, Shiro  (śliwka żółtoowocowa).

- Ceny Lepotika plasują się od 1,00 do 1,50, Opal od 1,25 do 1,50 a Shiro 2,50 zł za kilogram. Praktycznie nie ma już czereśni, a ta która jest dostępna pochodzi z wcześniejszych zbiorów, która przechowywana była w chłodni, w workach plastikowych 5 kg. Wycenienia jest powyżej 25,00 złotych za kilogram- mówi Anna Kaszewiak.

Jeżeli chodzi o owoce  jagodowe to w tej chwili dostaniemy maliny, jeżyny bezkolcowe, borówki amerykańskie, porzeczki (biała, czerwona i czarna) oraz agrest, poziomki i truskawki.

- Borówka amerykańska dostępna jest w opakowaniach 250 gram od  4 do 5,50 złotych za pojemniczek, poziomki – 12 złotych za pojemniczek o wadze 125 gr, malina od 12 złotych za  kg i 7,50 za pojemniczek o wadze 250 gram, dotyczy to także odmian klubowych. Teraz czekamy już na maliny odmian późnych -  zaznacza.

Ceny porzeczek też są zróżnicowane, w przypadku towaru w małych opakowaniach cena waha się od 4 – 5 złotych za pojemniczek o wadze 250 gr. Znacznie tańszy jest towar oferowany w większych opakowaniach.

Porzeczka czarna sprzedawana jest za 10 – 12 złotych za kilogram, kolorowa od 4 do 7 złotych, w małych opakowaniach około 4 – 5 złotych za 250 gram, jeżyna bezkolcowa 20 – 24 złote za kilogram.

Aktualnie na podwarszawskich Broniszach dostępna jest truskawka deserowa, spod osłon, sprzedawana w małych opakowaniach 500 gr. Cena kilograma waha się od 9 złotych za pojemniczek - informuje Anna Kaszewiak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI