Na Broniszach ruch nieco większy ale ceny bez zmian

Autor: Związek Sadowników RP 07 kwietnia 2022 12:28

Na Broniszach ruch nieco większy ale ceny bez zmian Największy ruch był w nocy, kupców więcej i ładowali większe ilości towaru niż zwykle. / fot. shutterstock

Ceny jabłek bez zauważalnych zmian w odniesieniu do minionych tygodni. Większość popularnych odmian kaliber 8+ (Ligol, Champion, Jonagoldy) , cały czas utrzymuje się na podobnym poziomie tzn. ok. 15 zł za skrzynkę do negocjacji.

Ceny jabłek

Lepszy popyt i nieco wyższe ceny notują przykładowo : Lobo, Empire, Red Cap czy  Szara Reneta – do 30 zł za skrzynkę w zależności od wielkości. W wyższej cenie ok 50 zł (skrzynka) nadal utrzymuje się Cortland.

W związku ze zbliżającymi się świętami w ofercie producentów coraz więcej soków tłoczonych, w cenie do 18 zł za 5 l.

Ceny gruszek na Broniszach 

Jeśli chodzi o gruszkę dziś o poranku zauważalnie większa podaż towaru importowanego. Ceny utrzymują się na poziomie ok. 85 zł za skrzynkę.  Drobniejsze owoce można nabyć w cenie 55 zł/ skrzynka.

Największy ruch był w nocy, kupców więcej i ładowali większe ilości towaru niż  zwykle. Jednak z rozmów z niektórymi dowiedzieliśmy się, że sytuacja wynika z faktu, że robią już większe zakupy ,,na Święta'' i nie planują przyjeżdżać w przyszłym tygodniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI