Mróz utrudnia handel owocami i warzywami na rynkach hurtowych

Autor: www.sadyogrody.pl 12 lutego 2021 08:47

Mróz utrudnia handel owocami i warzywami na rynkach hurtowych Mrozy oraz opady śniegu uniemożliwiają handel owocami i warzywami na rynkach hurtowych/ fot. shutterstock

Mrozy oraz opady śniegu od kilku dni uniemożliwiają handel świeżymi owocami i warzywami na rynkach hurtowych. Sadownicy wstrzymują się z otwarciem przechowalni czy chłodni licząc na szybką poprawę pogody oraz wzrost cen.

Na Rynku Hurtowym Bronisze mrozy znacząco wpływają na handel. W zasadzie od początku tego tygodnia ruch w sprzedaży jabłek jest bardzo mały, brakuje owoców a także kupujących. 

Handlu nie ma a ceny jabłek pozostają bez większych zmian. Znajdują się pojedynczy sprzedawcy jak i pojedynczy kupujący, ale w znaczącej większości sadownicy wstrzymują się z wyjazdami z towarem na rynki hurtowe, czekając aż mrozy zelżeją licząc, że tym samym handel się ożywi.  

Część sadowników przenosi swoje oferty do internetu. Na gieldarolna.pl znajdziemy m.in. ogłoszenie sprzedaży gruszek odmiany Paten

Wśród ogłoszeń znajdziemy również oferty sprzedaży jabłek z sercem i napisem "Kocham Cię", które cieszą się powodzeniem zawsze w okresie Walentynek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI