×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Morawiecki odwiedził firmę Rolnik i apelował, by kupować polską żywność

Autor: PAP 18 czerwca 2021 15:52

Morawiecki odwiedził firmę Rolnik i apelował, by kupować polską żywność Premier Morawiecki w firmie Rolnik; fot. PAP/Hanna Bardo

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził firmę Rolnik na Śląsku. - Udaje się coraz lepiej budować markę polskiej żywności - powiedział.

Morawiecki w trakcie wizyty w przedsiębiorstwie ocenił, że przetwórstwo rolno-spożywcze i rosnący eksport polskiej żywności to "wielka szansa dla polskich producentów".

Premier: kupujmy polskie produkty u polskich producentów

Jak przypomniał, firma Rolnik skorzystała z pomocy państwowych tarcz antykryzysowych podczas pandemii koronawirusa. "Chcieliśmy uratować miejsca pracy, ale też rynek, zdolności wytwórcze, markę tej firmy" - powiedział premier. "Dlatego chcę zaapelować - kupujmy polskie produkty u polskich producentów. To jest niezwykle ważne, w ten sposób wspieramy polskie miejsca pracy" - stwierdził szef rządu.

"Cieszę się, że razem z państwem polskim udaje się coraz lepiej budować markę polskiej żywności. Polska żywność jest coraz bardziej znana w całej Europie, to 34 mld euro eksportu w zeszłym roku" - powiedział Morawiecki.

Jego zdaniem celem polskiej strategii gospodarczej jest dziś to, aby "dać jak największej liczbie ludzi dobrą, jak najlepiej wynagradzaną pracę, ale też przedsiębiorcom dać perspektywę rozwoju w Polsce i za granicą".

"Państwo polskie jest po to, żeby pomagać" - powiedział premier.

Rolnictwo w Polskim Ładzie

Morawiecki dodał, że działania na rzecz rolnictwa będą również częścią programu Polski Ład Zjednoczonej Prawicy. To m.in. skrócenie drogi od pola do stołu, "mniej pośredników, więcej zysku dla polskich rolników". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI