Mołdawskie jabłka "rozpychają się" na europejskim rynku

Autor: freshplaza.com / sadyogrody.pl 03 lutego 2021 16:15

Mołdawskie jabłka "rozpychają się" na europejskim rynku Mołdawskie jabłka; fot. Moldova Fruct Association

Mołdawskie ogrodnictwo inwestowało w ciągu ostatnich kilku lat w nowe technologie w uprawie, zbiorach, obsłudze, pakowaniu i logistyce. Dzięki temu staje coraz większym eksporterem jabłek w Europie - czytamy na Freshplaza.com.

- Mołdawskie firmy dokonały szeregu zmian, aby dostosować się do międzynarodowych standardów, od sadzenia po dostawę. - Każdego roku potencjalni nabywcy odwiedzający nasz kraj są zdumieni naszymi obiektami i wyjątkową jakością owoców, jakie Mołdawia ma do zaoferowania - mówi Adrian Cojocaru, dyrektor marketingu Moldova Fruct Association. Oprócz jabłek głównymi owocami eksportowymi są winogrona, śliwki, czereśnie i morele.

- Uważam, że mołdawskie jabłka mają duże szanse na rynku brytyjskim i skandynawskim. Konkurencja jest zaciekła, ale smak naszych owoców naprawdę może coś zmienić. Z optymizmem patrzę również na rynek niemiecki, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że na rynku w ciągu ostatnich kilku lat udało nam się nawiązać silne partnerstwo z kilkoma niemieckimi handlowcami, do których eksportowaliśmy coraz większe ilości śliwek - mówi Cojocaru.

Całkowity obszar przeznaczony na produkcję jabłek nie zmienił się znacząco w ciągu ostatniej dekady, jednak eksport wzrósł ponad dwukrotnie. W latach 2015-2019 eksport jabłek z Mołdawii wzrósł o 125%. Według Cojocaru stało się to dzięki "ogromnym inwestycjom w najnowocześniejsze plantacje, nowoczesne chłodnie i, co najważniejsze, w bazę wiedzy osób zaangażowanych w biznes".

Jabłka - sprawdź oferty kupna/sprzedaży na www.gieldarolna!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI