Mołdawskie jabłka dotarły do Indii - z jakim efektem?

Autor: east-fruit.com 20 stycznia 2023 13:00

Mołdawskie jabłka dotarły do Indii - z jakim efektem? Dwa kontenery z mołdawskimi jabłkami dotarły już do Indii i zostały rozładowane w portach w Mumbaju i Chennai. / fot. shutterstock

Dwa kontenery z mołdawskimi jabłkami dotarły już do Indii i zostały rozładowane w portach w Mumbaju i Chennai.

Pobrane próbki wykazały, że jakość produktu jest bardzo dobra, bez uszkodzeń wytrzymał 40-dniową podróż ponad 7 tys. km. Według EastFruit pozostałe kontenery dotrą do portów docelowych do 20 stycznia .

Eksport jabłek do Indii

Nadawcami ładunku są szeroko znane w Mołdawii przedsiębiorstwa rolne SC Farm-Prod SRL i CI Frech Time. W sumie wysłano 100 ton jabłek Gala i Red Chief. Nabywcą jest duży indyjski handlowiec, z którym mołdawskie firmy i stowarzyszenia sadownicze nawiązały pierwsze kontakty już w 2021 roku, podczas targów Fruit Attraction w Madrycie.

Dostawa jest częścią próbnej partii eksportowej (5-10 kontenerów) uzgodnionej wcześniej na szczeblu międzyrządowym. Na podstawie wyników oceny tej przesyłki eksportowej przez Indyjską Inspekcję Fitosanitarną władze kraju podejmą decyzję o możliwości importu jabłek z Mołdawii w ramach preferencyjnego reżimu kontroli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI