Mołdawia ma wsparcie w eksporcie jabłek do Egiptu i Indii

Autor: www.sadyogrody.pl 23 września 2022 11:16

Mołdawia ma wsparcie w eksporcie jabłek do Egiptu i Indii Mołdawia ma wsparcie w eksporcie jabłek do Egiptu i Indii/ fot.shutterstock.com

Około 10 mołdawskim eksporterów owoców otrzyma pomoc techniczną i finansową dla eksportu jabłek  do Indii i Egiptu.

Projekt USAID Efficient Agriculture in Moldova (USAID APM), we współpracy z Moldova Fruit Association, ma na celu zapewnienie pomocy technicznej i finansowej około 10 mołdawskim eksporterom owoców w celu przetestowania nowych rozwiązań transportowych i logistycznych do Indii i Egiptu- dwóch nowych rynków dla mołdawskich jabłek.

Mołdawskie jabłka zdobywają coraz więcej rynków

W ostatnich latach eksport jabłek z Mołdawii znacznie się rozwinął i zdobywa coraz więcej rynków. Tym samym jabłka ze zbiorów 2021 r. wyeksportowano do 29 krajów w Europie, Azji i Afryce.

Jednak eksport mołdawskich jabłek nie dotarł jeszcze na dwa rynki, które są dużymi importerami: Indie i Egipt. Chociaż dostęp do tych rynków jest ograniczony to APM i Moldova Fruit Association szacują, że dostawy na te rynki są technicznie i ekonomicznie wykonalne.

Aby utrzymać i rozszerzyć pomyślne wyniki, które mołdawscy plantatorzy jabłek osiągnęli dzięki dywersyfikacji rynków, USAID APM i Moldova Fruit Association współpracują, aby wspierać zainteresowanych eksporterów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI