Mołdawia: Kolejny niski wynik w eksporcie jabłek

Autor: fruit-inform.com za East Fruit 09 czerwca 2021 12:14

Mołdawia: Kolejny niski wynik w eksporcie jabłek Mołdawia: Kolejny niski wynik w eksporcie jabłek/ fot. shutterstock.com

- Według departamentu celnego Mołdawii w maju tego roku wyeksportowano z kraju jedynie nieco ponad 18 tysięcy ton jabłek - informuje fruit-inform.com.

- Według departamentu celnego Mołdawii w maju tego roku wyeksportowano z kraju nieco ponad 18 tysięcy ton jabłek. Liderzy organizacji ogrodników i handlowców liczyli, że wielkość eksportu jabłek w maju przekroczy wskaźnik z  kwietni- ok. 20 tys. ton jabłek. Jednak pomimo ożywienia dostaw mołdawskich jabłek na rynek rosyjski w pierwszej połowie maja, do końca ubiegłego miesiąca handlowcom nie udało się utrzymać wysokiego tempa eksportu - podaje serwis fruit-inform.com za East Fruit.

W maju 2020 r. Mołdawia wyeksportowała nieco mniej niż 25 tys. ton jabłek, w maju 2019 r. ok. 21 tys. ton, w maju 2018 r. prawie 15 tys. ton. Statystyki z ostatnich trzech lat pokazują, że w czerwcu wielkość eksportu mołdawskich jabłek gwałtownie spadła - do 3,2-5,2 tys. ton.

Tymczasem według szacunków stowarzyszeń sadowniczych w lodówkach przedsiębiorstw ogrodniczych i handlowych w Mołdawii pozostają dziesiątki tysięcy ton jabłek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI