×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Młode ziemniaki 2022: Ile za kilogram na Broniszach?

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 27 maja 2022 13:48

Młode ziemniaki 2022: Ile za kilogram na Broniszach? Zarówno na rynkach hurtowych, jak i w sklepach dostępne są już młode polskie ziemniaki / fot. shutterstock

Podaż owoców i warzyw z krajowych praw z tygodnia na tydzień zwiększa się. Zarówno na rynkach hurtowych, jak i w sklepach dostępne są już młode polskie ziemniaki. Ile kosztują?

Polskie młode ziemniaki - ile kosztują w hurcie? 

Anna Kaszewiak, ekspertka z rynku hurtowego Bronisze przyznaje, że w notowaniach są już młode ziemniaki.

- Dostępna jest młoda IRGA w cenie od 5,50 do 7 złotych za kilogram, przy średniej cenie 6 złotych za kilogram. Natomiast pozostałe odmiany są w cenie od 5,50 do 6,50 za kilogram, tu przeciętna cena wynosi 6 złotych za kilogram - dodaje. 

Ekspertka tłumaczy, że w ubiegłym roku, w analogicznym czasie cena młodej IRGI wynosiła od 4 do 6 złotych za kilogram, przeciętna 5 złotych, a pozostałych odmian od 3,75 do 4,50 za kilogram.

Znakowanie żywności - importowane ziemniaki oznaczone polską flagą 

Przy zakupie ziemniaków warto zapoznać się z krajem jego pochodzenia bowiem duża część ziemniaków na rynku to import z Cypru, Grecji lub Rumunii. O oszustwach ze znakowaniem ziemniaków importowanych jak polskich informował Michał Kołodziejczak, lider Agrounii. 

- Normalna cena marnych, zagranicznych ziemniaków to mniej niż 3 zł/kg. Polskie są dużo lepsze, świeże i jest ich jeszcze bardzo mało. Kosztują trochę więcej. Są cwaniacy, który wykorzystują sytuacje. Kupują tanie, beznadziejne zagraniczne ziemniaki i sprzedają jako polskie narzucając wyższą cenę. Warzywa, ziemniaki przywożone są z Rumunii, a później trafiają na półki sklepowe jako ziemniaki z Polski - czytamy na facebookowym profilu Agrounii. 

O aktualnych cenach truskawek przeczytasz w artykule: Truskawki 2022: Kolejny spadek cen na giełdzie

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI