Meksyk ustanowi nowy rekord w eksporcie pomidorów?

Autor: Freshplaza.com 24 czerwca 2021 15:46

Meksyk ustanowi nowy rekord w eksporcie pomidorów? Meksyk może osiągnąć nowy rekord w eksporcie pomidorów/ fot. pixabay

Według prognoz Departamentu Rolnictwa (USDA) Meksyk może osiągnąć nowy rekord w eksporcie pomidorów, przewyższając rekord osiągnięty w 2020 r., kiedy jego eksport wzrósł o 9,5% pod względem wolumenu i 20,5% wartości, osiągając łącznie 579 000 ton i 2609 miliardów dolarów - podaje Freshplaza.

Od stycznia do marca 2021 r. eksport pomidorów z Meksyku (które praktycznie w całości trafiły na rynek amerykański) wyniósł 829 mln dolarów i odnotował wzrost o 5,1% w skali roku.

Pomidor - najczęściej eksportowanym warzywem Meksyku

Dobre ceny eksportowe zachęciły producentów do sadzenia większej liczby pomidorów w tym kraju. Meksykańska produkcja pod osłonami nadal rośnie, ponieważ zapewnia wyższe plony i jakość. Około 80% pomidorów uprawianych w tych systemach jest eksportowanych. Ponadto Meksyk importuje niewielką ilość ekologicznych pomidorów, które czasami są pakowane i ponownie eksportowane.

USDA szacuje, że w sezonie 2021-2022 (październik-wrzesień) Meksyk wyeksportuje 1 830 000 ton pomidorów, czyli o 2% więcej niż w poprzednim sezonie ze względu na stały popyt ze Stanów Zjednoczonych i dużą podaż.

Amerykański Departament Rolnictwa przewiduje również, że produkcja pomidorów w kraju nieco się poprawi w porównaniu z ubiegłym rokiem, ponieważ pogoda będzie bardziej stabilna, a opady deszczu w Sinaloa, głównym meksykańskim podmiocie produkcyjnym, będą wystarczające. Istnieje jednak pewna niepewność co do ostatecznych poziomów produkcji ze względu na trwające w całym kraju warunki suszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI