Mazowsze: Sadownicy walczą o pieniądze za setki ton jabłek

Autor: Polsat News 14 września 2021 12:33

Mazowsze: Sadownicy walczą o pieniądze za setki ton jabłek Sadownicy z Mazowsza walczą o pieniądze za setki ton jabłek. Prowadząca skup spółka jest im winna dziesiątki tysięcy złotych. / fot. shutterstock

Sadownicy z Mazowsza walczą o pieniądze za setki ton jabłek. Prowadząca skup spółka jest im winna dziesiątki tysięcy złotych. Prokuratura ustala, gdzie podziały się pieniądze, zdaniem obecnych władz, ze spółki wyprowadzono miliony złotych - oglądamy w programie "Interwencja" w Polsat News. 

- Ta spółka Goźlin-Sad powstała w 2010 roku. Zaczęliśmy tam wstawiać jabłka, można powiedzieć, od samego początku – mówi Marek Zapaśnik, syn pana Krzysztofa, w rozmowie z reporterką "Interwencji".

- Oddawaliśmy, oni tam sortowali nam te jabłka, no i za ten przesortowany owoc płacili wtedy pieniądze. W 2017 roku tam wstawiłem ponad 100 ton jabłek. W tej chwili to jest na kwotę prawie 140 tys. zł – opowiada Krzysztof Zapaśnik.

 - W 2019 założyliśmy sprawę, bo już wiedzieliśmy, że coś jest naprawdę nie tak i tych pieniędzy nie odzyskamy. Największa faktura jest na 81 632 zł. Na jednej z rozpraw sędzia powiedział, że zawiesza naszą sprawę z tytułu tego, że oni wchodzą w upadłość, czyli złożyli taki wniosek – tłumaczy Marek Zapaśnik, syn Krzysztofa.

- Jak rozmawialiśmy z biegłą rewident, która robiła tutaj audyt, który też między innymi jest do dyspozycji prokuratury, no to szacujemy, że dobre kilka jak nawet do 10 milionów z tej spółki zostało wyprowadzone. Liczymy na to, że Prokuratura Okręgowa w Lublinie dojdzie do tych nieprawidłowości i rozliczą te sytuacje. Spółka jest w tej chwili w procesie upadłości i czekamy czy ktoś ją wykupi. Natomiast jasnym dla nas jest, że tym wierzycielem de facto będzie tylko bank, więc wszyscy państwo (rolnicy – red.) jeżeli chodzi o wierzycieli, będą musieli się obyć smakiem – przyznaje Andrzej Wysoczański, pełnomocnik firmy.

Więcej na Polsat News. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI