Maliszewski nawołuje do udziału w proteście: Zapobiegnijmy katastrofie! (video)

Autor: AGT / www.sadyogrody.pl 24 stycznia 2022 13:09

Maliszewski nawołuje do udziału w proteście: Zapobiegnijmy katastrofie! (video) Mirosław Maliszewski nawołuje udziału w proteście sadowników. / fot. print screen

Zapraszam na protest pod jedną z sieci, która ma największy udział w polskim rynku, która te niekorzystne warunki wydaje się, że najbardziej dyktuje. Niech każdy w swoim sumieniu rozważy czy w tym czasie powinien ciąć sad czy sortować jabłka, czy może lepiej wspólnie razem wyrazić niezadowolenie i spróbować zapobiec katastrofie która się zbliża w najbliższych tygodniach i miesiącach - mówi Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP.

Protest sadowników

Od 2014 roku obowiązuje rosyjskie embargo  czyli zamknięty jest dla najważniejszy rynek zbytu. - Wszyscy odbiorcy próbowali w tym czasie wykorzystać polskich sadowników do tego aby zarobić ogromne pieniądze. W tym roku od 1 stycznia mamy białoruskie embargo. Wszystkie kanały zbytu poza Egiptem uległy gwałtownemu załamaniu. Próbują to rażąco wykorzystać sieci supermarketów, którzy narzucają na swoich dostawców propozycje aby do końca sezonu kupić owoce w cenie która nie będzie przekraczała 50-60 gr/kg dla polskiego sadownika - tłumaczy Maliszewski. 

Sadownicy będą protestować. Sieci chcą kupować jabłka poniżej 60 gr/kg!

- Nie możemy się na to zgodzić. Musimy temu przeciwdziałać. Dostawcy są w tej sprawie bezradni - apeluje. 

- Zapraszam na protest pod jedną z sieci, która ma największy udział w polskim rynku, która te niekorzystne warunki wydaje się, że najbardziej dyktuje. Miejsce polskiego sadownika jest na proteście pod tym zakładem. Niech każdy w swoim sumieniu rozważy czy w tym czasie powinien ciąć sad, ładować czy sortować jabłka czy może lepiej wspólnie razem wyrazić niezadowolenie i spróbować zapobiec katastrofie która się zbliża w najbliższych tygodniach i miesiącach - tłumaczy Mirosław Maliszewski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI