Maliny 2021: Wzrost podaży i spadki cen w hurcie

Autor: www.sadyogrody.pl 08 lipca 2021 11:23

Maliny 2021: Wzrost podaży i spadki cen w hurcie Ile kosztuje obecnie kg malin w hurcie?/ fot. unsplash

Sprzedaż krajowych malin z każdym dniem rozkręca się. Plantatorzy dostarczają większe partie tych owoców na rynki hurtowe, co ma swoje odzwierciedlenie w cenach. Ile kosztuje obecnie kilogram malin na rynkach hurtowych?

Według informacji serwisu sadyogrody.pl ceny malin na Rynku Hurtowym Bronisze wahają się w granicach 12-18 zł za kilogram. W zeszłym tygodniu ceny wynosiły 25-37 zł/ za kg. Podobny poziom cen obowiązuje na Podkarpackim Centrum Hurtowym Agrohurt S.A. W tej lokalizacji kilogram malin kosztuje 16-17 zł. 

Maliny - jakie ceny w hurcie?

Na Placu targowym Rybitwy w Krakowie ceny płacone za maliny nie uległy dużej zmianie w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Maliny kosztują 18-20 zł za kilogram.

Stabilne ceny malin są także na Rynku Hurtowym Elizówka - 10 zł za opakowanie 500 g.  Na Łódzkim Rynku Hurtowym Zjazdowa ceny maliny oscylują w granicach 6-8 zł za pojemniczek 500 g.

Spadki cen zanotowano na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A. w Poznaniu. Obecnie opakowanie malin 250 g kosztuje 5-7 zł. Jeszcze tydzień temu owoce kosztowały 7,50-11 zł za opakowanie 250 g.

Wzrost cen krajowych malin widoczny jest na Giełdzie Kaliskiej.  Jeszcze tydzień temu owoce oferowano w cenie 14,50 zł za pojemniczek 500 g, a obecnie maliny kosztują 17,50 zł.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen malin podanych przez wybrane rynki hurtowe w dniach 5-8 lipca.

 

Chcesz sprzedać owoce? Dodaj ogłoszenie na gieldarolna.pl!

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI