Lidl wprowadza nowy system oznaczeń na opakowaniach ziemniaków

Autor: www.sadyogrody.pl 29 września 2020 14:59

Lidl wprowadza nowy system oznaczeń na opakowaniach ziemniaków Lidl wprowadził na opakowaniach polskich ziemniaków opisy przeznaczenia produktu / fot. materiały prasowe

Lidl Polska chcąc ułatwić klientom identyfikację polskich ziemniaków na każdą okazję, wprowadził na opakowaniach opisy przeznaczenia produktu oraz jego twardości po ugotowaniu. Skala twardości po ugotowaniu wynosi od 1 do 5, gdzie 1 oznacza najmniej twarde a 5 najbardziej twarde.

Na całym świecie zarejestrowanych jest ponad 10 000 odmian ziemniaków z czego w polskim rejestrze znajduje się ich ok. 130. Jak jednak w łatwy sposób znaleźć dokładnie ten rodzaj produktu, który akurat jest nam potrzebny w kuchni? Sieć Lidl Polska postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadziła nowy system oznaczeń na opakowaniach polskich ziemniaków.

Ziemniaki zostały przywiezione do Europy z Państwa Inków przez Hiszpanów. Dzisiaj cieszą się dużym powodzeniem na starym kontynencie. W Polsce stanowią istotny składnik wielu dań. W różnych gwarach i dialektach są nazywane: barabolami, komperami, bulbami, kartoflami, perkami, pyrami, swapkami, bulwami oraz grulami. Warto także zwrócić uwagę na ich wartości odżywcze, szczególnie na zawartość potasu, witaminy C oraz błonnika pokarmowego.

Lidl Polska chcąc ułatwić klientom identyfikację polskich ziemniaków na każdą okazję, wprowadził na opakowaniach opisy przeznaczenia produktu oraz jego twardości po ugotowaniu. Skala twardości po ugotowaniu wynosi od 1 do 5, gdzie 1 oznacza najmniej twarde a 5 najbardziej twarde.

W ten sposób na Ryneczku Lidla znajdziemy m.in. ziemniaki mączyste (odmiana Lilly), z których można przygotować puree, kopytka, pyzy, knedle, kartacze lub placki, o twardości 2. Dostępne są także ziemniaki do gotowania (odmiana Gala), z których przygotujemy dania obiadowe, twardość 4.

W ofercie są również ziemniaki sałatkowe, które idealnie sprawdzą się w przypadku sałatek, ziemniaków w mundurkach oraz zapiekanek. Ich stopień twardości to 5. Z ziemniaków do pieczenia (odmiana Melody), o twardości 2, przygotujemy frytki, ziemniaczane łódeczki oraz ziemniaki na grilla. Dla szczególnych miłośników „pyr” w ofercie sieci dostępne są także ziemniaki z Wielkopolski
o tradycyjnych odmianach: Lord i Denar.

Ryneczek Lidla to szczególnie istotny dla firmy obszar. W sklepach sieci można znaleźć ok. 170 różnych rodzajów warzyw i owoców.  Owoce, warzywa i żywność przetworzona z Lidla przewyższają standardy europejskie. Firma dopuszcza pozostałości substancji czynnych w wysokości maksymalnie jednej trzeciej poziomu ustalonego przez UE - czyli o 2/3 mniej pozostałości pestycydów będzie w produktach Lidla niż dopuszcza UE (nie dotyczy to BIO=EKO asortymentu, który w ogóle jest pozbawiony pestycydów).

Lidl Polska zaznacza także, iż naturalne uwarunkowania klimatyczne, a z tym związana również sezonowość, z którą mamy do czynienia nie tylko w Polsce, sprawiają, że asortyment Ryneczku Lidla cały czas się zmienia dostarczając klientom charakterystyczne dla danej pory roku produkty. To co jest istotne dla sieci to przede wszystkim jakość produktów, ale również ich pochodzenie. Zawsze gdy istnieje możliwość współpracy z krajowym dostawcą Lidl stawia na polskie warzywa i owoce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI