×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lidl rozszerza współpracę ze środowiskiem plantatorów borówki

Autor: www.sadyogrody.pl / pr 02 lipca 2019 08:53

Lidl rozszerza współpracę ze środowiskiem plantatorów borówki fot. materiały prasowe

Lidl jako partner akcji "Czas na polskie superowoce!" wraz z Krajowym Związkiem Grup Producentów Owoców i Warzyw przypomina o istocie jedzenia odpowiedniej ilości owoców jagodowych, szczególnie w trakcie sezonu.

Lidl Polska rozszerza współpracę ze środowiskiem plantatorów polskich owoców borówki. Wspólnie będą przypominać o tym narodowym, eksportowym hicie, jakim jest borówka. Jej święto nie bez powodu przypada na początek lipca – jest to oficjalny początek zbiorów borówek i czas największego bogactwa innych owoców jagodowych. Przed nami aż trzy miesiące zbiorów – od lipca do września. Od poniedziałku 1 lipca do środy 3 lipca klienci znajdą w sklepach Lidla polską borówkę amerykańską w atrakcyjnej cenie 4,79 zł/ 125 g/ 1 opak.

- Zależy nam na budowaniu wśród Polaków nawyku codziennego spożywania owoców jagodowych i cieszymy się, że takie duże firmy jak Lidl Polska włączają się do naszej inicjatywy. Dzięki takim działaniom wspieramy polskich producentów oraz edukujemy konsumentów na temat wartości odżywczych, jakie skrywają owoce jagodowe. Co za tym idzie – wspieramy ideę zdrowego odżywiania. Pomimo dużej świadomości na temat korzyści płynących z jedzenia owoców, w Polsce wciąż spożywamy ich 40% mniej niż w pozostali konsumenci w Unii Europejskiej. Przed nami wielkie, pokoleniowe, wyzwanie. Razem możemy kreować nawyki żywieniowe skuteczniej – mówi Hubert Woźniak, Wiceprezes Zarządu Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw

- Jednym z naszych celów jest promowania zdrowego odżywiania wśród naszych klientów. Nieustannie poszerzamy nasz asortyment o kolejne warzywa i owoce, produkty BIO, bez laktozy oraz przeznaczone dla wegan i wegetarian. Mamy nadzieję, że dzięki podejmowanym przez nas działaniom, nasi klienci jeszcze chętniej będą sięgać po pyszne i zdrowe polskie borówki – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager Lidl Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI