Lidl i Biedronka z niskimi cenami jabłek. To szkoda dla sadowników!

Autor: PP 12 września 2021 16:37

Lidl i Biedronka z niskimi cenami jabłek. To szkoda dla sadowników! Niskie ceny jabłek w dyskontach

Sieci handlowe promują jabłka - Biedronka letnie odmiany, a Lidl - Jonaprince z ubiegłorocznych zbiorów. Niestety obie sieci postawiły na niskie ceny, co nie sprzyja sadownikom.

Tanie jabłka letnie w Biedronce

W najnowszej gazetce sieci Biedronka można znaleźć bardzo tanią ofertę jabłek letnich - za odmiany Celeste, Piros, Paulared, Delikates, Sunrise konsumenci zapłacą tylko 1,79 zł. Patrząc na koszty sortowania i dostawy aż strach pomyśleć jak skandalicznie mało otrzymał sadownik za swoje płody rolne.

Kampania dodatkowo wsparta jest przez reklamy w TV, więc dodatkowo więcej osób dowie się o żenującej pozycji sadownika w kontaktach z sieciami handlowymi.

Czytaj: Sieci próbują wymuszać dostawy jabłek po niskich cenach. Maliszewski: Nie zgadzajcie się!

Lidl - tanie jabłka ze zbiorów 2020

W Lidlu trwa kampania promująca jabłka z ubiegłorocznych zbiorów. Sieć "chwali się" także, że w ten sposób wspiera polskich sadowników i odbiera nadprodukcję z sezonu 2020/21. Tylko dlaczego tak mocno obniża ceny? Jabłka Jonaprince sprzedawane są po 1,49 zł / kg. Doliczając tu koszty przechowywania owoców przez prawie cały rok nie można mówić o jakimkolwiek zysku dla sadownika.

Jabłka - cena czyni cuda?

Co Polacy tak naprawdę myślą o tanich jabłkach z marketów? Jak już wielokrotnie pisaliśmy - KONSUMENCI WCALE NIE OCZEKUJĄ TANICH JABŁEK! Oczekują za to m.in. jabłek zdrowych, smacznych, ładnych i polskich.

Pikieta sadowników pod siedzibą Biedronki

14 września Związek Sadowników RP organizuje pikietę pod siedzibą Biedronki (Jeronimo Martins) na ulicy Dolnej 3 w Warszawie. Sadownicy chcą zamanifestować swoje niezadowolenie z proponowanych cen za jabłka przez sieci handlowe.

Czytaj: ZSRP nie zgadza się na zaniżanie cen. Organizuje pikietę pod siedzibą Biedronki

 

Jabłka i gruszki - sprawdź ofertę na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI