Lidl: chcemy współpracować z polskimi dostawcami owoców i warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl 27 kwietnia 2021 08:15

Lidl: chcemy współpracować z polskimi dostawcami owoców i warzyw Lidl o współpracy z polskimi dostawcami owoców i warzyw

- Dla Lidl Polska bardzo ważne jest, aby na co dzień współpracować z polskimi dostawcami. Chcemy, by w naszych sklepach klienci mieli dostęp do szerokiej oferty polskich warzyw i owoców - mówi Piotr Rogowski, członek zarządu Lidl Polska.

Lidl Polska współpracuje z polskimi dostawcami. Sprzedaż artykułów spożywczych od polskich producentów stanowi ponad 70 proc. obrotu sieci. Jednocześnie fundamentalną zasadą działalności Lidl Polska jest oferowanie  warzyw i owoców w wysokiej jakości, a także atrakcyjnej, niskiej cenie, dlatego już od poniedziałku 26 kwietnia klienci będą mogli kupić z aplikacją Lidl Plus wszystkie polskie świeże warzywa i owoce 25% taniej.

"Produkt polski" zachęca do zakupów

Jak podaje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, dla siedmiu na dziesięciu Polaków zachętę do zakupu danego produktu stanowi fakt, że pochodzi on z Polski. Co więcej, połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi. Znak „Produkt polski” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce, z użyciem polskich surowców.

Wybierając żywność z oznaczeniem „Produkt polski”, konsument ma pewność, że została ona wytworzona w kraju i z rodzimych surowców. Wybór takich artykułów przyczynia się do budowania patriotyzmu konsumenckiego i wsparcia sprzedaży polskiej żywności.

Polskie owoce i warzywa w Lidlu

Lidl Polska konsekwentnie wspiera rozwój polskich producentów i eksport polskich produktów na rynkach międzynarodowych. Udział firmy w ogólnopolskiej kampanii „Produkt polski”, zorganizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wpisuje się  w strategię działania sieci. W ofercie sieć posiada kilkaset produktów spożywczych z oznaczeniem „Produkt Polski”. Klienci znajdą na sklepowych półkach Lidla m.in. warzywa i owoce polskiego pochodzenia, takie jak: jabłka, pieczarki, pomidory malinowe i żółte, warzywa i zioła doniczkowe oraz ogórki zielone i gruntowe.

- Dla Lidl Polska bardzo ważne jest, aby na co dzień współpracować z polskimi dostawcami. Chcemy, by w naszych sklepach klienci mieli dostęp do szerokiej oferty polskich warzyw i owoców. Obecnie w sklepach oferujemy łącznie kilkaset produktów oznaczonych symbolem „Produkt polski”. Cieszymy się, że dzięki naszej współpracy polscy dostawcy mogą się rozwijać i tworzyć nowe miejsca pracy, a nasi klienci mają szeroki wybór takich produktów – komentuje Piotr Rogowski, Członek Zarządu Lidl Polska.

Poziom pozostałości środków ochrony roślin

Świeże warzywa i owoce o wysokiej jakości oraz w atrakcyjnej cenie – to fundamentalna zasada działalności Lidl Polska jako przedsiębiorstwa handlowego zaopatrującego polski rynek w produkty codziennego użytku. Aby spełnić postawione sobie cele, sieć stworzyła utrzymane w duchu partnerstwa relacje z dostawcami oraz skuteczne procesy logistyczne, a także procesy zapewniania jakości.

Redukcja pozostałości środków ochrony roślin w świeżych owocach i warzywach to dla marki sprawa o najwyższym priorytecie. Wspólnym celem firmy i zakładów partnerskich jest uprawa owoców i warzyw bez pozostałości pestycydów, dlatego sieć jest bardziej restrykcyjna, niż regulacje prawne. Lidl Polska wymaga od swoich dostawców, by poziom pozostałości środków ochrony roślin był o 2/3 niższy niż standard wytycznych UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI