Holenderska papryka w Lewiatanie. Sieć odpowiada na zarzuty

Autor: www.sadyogrody.pl 09 sierpnia 2022 13:26

Holenderska papryka w Lewiatanie. Sieć odpowiada na zarzuty Lewiatan odpowiada na protest Zrzeszenia Producentów Papryki/ fot.shutterstock.com

W ubiegłym tygodniu pod sklepem Lewiatan w Potworowie - producenci papryki protestowali sprzeciwiając się niekontrolowanym procederom oferowania papryki z zagranicy. Teraz sieć Lewiatan publikuje swoje stanowisko w tej sprawie.

5 sierpnia pod sklepem Lewiatan w Potworowie - zagłębiu paprykowym - producenci papryki zorganizowali akcję protestacyjną, w czasie której sprzeciwiali się niekontrolowanym procederom oferowania papryki z zagranicy w samym szczycie krajowego sezonu.

Opublikowaliśmy wtedy artykuł: Papryka z importu w szczycie sezonu - nowa lista wstydu sieci w którym Zrzeszenie Producentów Papryki informowało, że "sieć sklepów Lewiatan wpisuje się na listę wstydu polskich sieci handlowych. W szczycie polskiego sezonu na paprykę i inne warzywa ciepłolubne, ta oto sieć oferuje polskim konsumentom paprykę zagraniczną."

Teraz otrzymaliśmy odpowiedź na ten artykuł ze strony PSH Lewiatan.

Lewiatan odpowiada na protest Zrzeszenia Producentów Papryki

Polska Sieć Handlowa Lewiatan publikuje swoje stanowisko jako odpowiedź na protest Zrzeszenia Producentów Papryki RP.

W oświadczeniu czytamy:

" Polska Sieć Handlowa Lewiatan promuje regionalne, polskie produkty. Od ponad 25 lat kładziemy ogromny nacisk na lokalność sprzedawanych przez sieć produktów, a u podstaw takiej strategii leżą wartości firmy i siła lokalnych relacji 2100 przedsiębiorców. Wspieramy lokalnych wytwórców realizując inicjatywę „Wybieram lokalne”, której celem jest podkreślenie zalet produktów pochodzących z najbliższej okolicy.

Obecna sytuacja gospodarcza w Polsce wymusza na wszystkich uczestnikach rynku podejmowanie wielu działań, które w trudnych warunkach pozwalają utrzymać rentowność działalności. Dotyczy to zarówno firm skupionych w Zrzeszeniu Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej, jak i niezależnych przedsiębiorców Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan. Właściciel każdego sklepu zrzeszonego w PSH Lewiatan ma prawo do realizowania własnej polityki cenowej w celu pozostania w oczach klientów konkurencyjnym wobec innych sklepów w danym regionie.

Sklep Lewiatan w Potworowie prowadził jednorazową, tygodniową akcję promocyjną dotyczącą sprzedaży papryki, będącą odpowiedzią na intensywne działania konkurencyjnej sieci na tym polu. Przygotowując się do niej, dział zakupów zwrócił się do kilku dostawców i producentów papryki, w tym do Grupy Producentów Warzyw i Owoców „Polska Papryka”, z prośbą o podanie ceny i dostępności produktu. W czasie kontraktacji jedynie producent z Holandii zapewnił sieci Lewiatan odpowiednią podaż i cenę produktu. Papryka z Holandii była dostępna tylko na początku akcji. Jednocześnie, o czym już nie wspomniano w artykule, w czasie akcji protestacyjnej w sklepie konsumenci mogli kupić już tylko polską paprykę po cenie promocyjnej.

W obecnej sytuacji gospodarczej, gdy dla konsumentów cena ponownie jest głównym wyznacznikiem decyzji zakupowych, prawo do decyzji jaki produkt i w jakiej cenie kupić, pozostawiamy naszym klientom. Jednak zawsze, gdy będzie to możliwe będziemy wspierali i preferowali lokalnych dostawców." 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI