Lachowicz o sezonie 2019/2020: Powtórki z 2017 roku nie będzie (video)Aneta Gwara-Tarczyńska / www.sadyogrody.pl - 21 listopada 2019 14:46


Tegoroczne zbiory są mniejsza. Są sady w których praktycznie nie było co zbierać i są takie, które miały nie najgorszą produkcję. Średnia jest gdzieś koło połowy normalnych zbiorów. Teoretycznie sprzedaż powinna być lepsza chociaż mamy do czynienia z produkcją dość normalną w Europie. Nie będziemy mieć powtórki z 2017 roku, gdzie jabłek było mniej w całej Europie - mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Michał Lachowicz, prezes grupy producenckiej La-Sad.

Według Lachowicza, podobnym sezonem do tegorocznego jest sezon 2017. - Tylko różnica jest taka, że wtedy przymrozek zaatakował praktycznie całą Europę. W tym roku to głównie w Polsce nie ma jabłek a reszta Europy mówi co najmniej o takich samych plonach jak w zeszłym roku, a niektóre kraje nawet o wyższych - dodaje. 

W tym roku mija pięć lat od momentu wprowadzenia embarga. - Ciężko sobie poradzić z nim, kiedy znika nam najważniejszy rynek. Poradziliśmy sobie od drugiej strony to znaczy znacznie zmniejszyliśmy zyskowność produkcji, a to nie jest dobry sposób poradzenia sobie - skomentował. 

{film;16477}